Održan drugi partnerski sastanak u sklopu projekta “ACT – aktivno do promjene!”
Dana 14.06.2022. putem platforme ZOOM, održan je drugi partnerski sastanak u sklopu projekta “ACT – aktivno do promjene!”. Na sastanku su predstavljeni rezultati projekta ostvareni dosadašnjom provedbom. Rezultati su sljedeći:
- Održano predavanje o seksualnom nasilju, s naglaskom na seksualno uznemiravanje za 42 studenata/ica Edukacijsko – rehabilitacijskog fakulteta.
- Održana dvodnevna edukacija o seksualnom nasilju, s naglaskom na seksualno uznemiravanje za 10 zainteresiranih studenata/ica Edukacijsko – rehabilitacijskog fakulteta.
- Održano predavanje o Ljudskim pravima, toleranciji i prihvaćanju različitosti za 37 studenata/ica Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta.
- Osmišljeno 2 peer to peer aktivnost od strane studentica koje su sudjelovale na edukaciji (napisana brošura namijenjena studentima/cama i SŠ za rad na prevenciji seksualnog nasilja i provedene radionice).
- Održana javna akcija na kampusu Borongaj (studentice/i osmislili vizual promotivnih materijala – šalice, torbe), plaćena promocija vijesti na FB – 13 800 pregleda videa.
- Provedene 2 radionice za 24 učenika/ca Škole za grafiku, dizajn i medijsku produkciju (radionice vodile studentice ERF-a) uz mentorstvo i sudjelovanje članice Ženske sobe.
- Osmišljen upitnik o seksualnom uznemiravanju studenata/ica s područja cijele RH, odobren od strane Etičkog povjerenstva, provedeno istraživanje (plaćena promocija – 54 000 doseg).
- Kreiran letak o seksualnom uznemiravanju namijenjen populaciji mladih.
- Tiskano 500 letaka „Seksualno uznemiravanje“.
Projekt ACT provodi Ženska soba u partnerstvu sa Škola za grafiku, dizajn i medijsku produkciju i Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet, Zagreb, a projekt je financiran od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja.